

Når vi ber Morten beskrive seg selv som leder er han ikke vond å be. Han kjenner seg selv godt, så det gjelder å notere fort:
-Jeg får raskt oversikt, er nysgjerrig, liker å tenke nytt og kreativt for å få til forbedringer. Realiseringen får jeg til gjennom andre. Jeg er ikke veldig god til å se folk og hva de trenger, men jeg er grunnleggende snill, så det hjelper. Og jeg har jo lært noe gjennom erfaring. Dessuten er jeg flink til å visualisere og tydeliggjøre tankene mine, også overfor andre som jeg ønsker å få med meg.
Morten har jobbet for blant annet Accenture, Posten, Orkla og Save the Children/Redd Barna. Han har vekslet mellom rådgiver- og lederjobber, og har satt pris på variasjonen. Det han liker ved å være leder, er å kunne følge utvikling og prosesser over tid, og ikke minst muligheten til å påvirke, beslutte og få ting gjort.
Så hva mener generalsekretæren er de aller viktigste egenskapene en leder bør ha?
-Selvinnsikt. Du må vite hvordan du virker på andre. Og god kommunikasjon, som betyr at du kan snakke med folk, og at du evner å påvirke og gi retning. Relasjonelle egenskaper er også svært viktig for å få til godt samspill. Det er viktig at medarbeiderne har autonomi innenfor gitte rammer. Og skal folk mestre må de få feedback, de må oppleve mening med jobben. Evnen til å lære, skaffe seg ny kunnskap og endre løpet underveis er også avgjørende i dag.
For at Morten Slungård selv skal trives på jobben er autonomi helt grunnleggende. Han vil ha mål og retning, men liker ikke at noen henger over skulderen hans, og kontrollerer.
-Du kan stole på at jeg gjør jobben. Jeg liker også å være med på å forme den jobben jeg skal ha, ikke hoppe inn i en fiks ferdig rolle.
En god tone, litt moro og rom for å gjøre feil, er også viktig for ham. Og av en tidligere lederkollega har han også lært å sette pris på «tweaking». Det kan være klokt å tenke seg litt om og komme fram til gode løsninger sammen med andre, når du i utgangspunktet tror du har svaret.
Evnen til å lære, skaffe seg ny kunnskap og endre løpet underveis er avgjørende i dag.
Morten Slungård
Som ringrev i ledelsesfaget har Morten selvsagt noen råd å gi til andre ledere: