Bilde av Lars Wiggen og Synnøve N. Øien sitter ved en pult og titter i kameraoppgjør.

Akasia godt fornøyde med årets oppgjør

Fredag 26. april kom Lederne til enighet gi våre medlemmer økt kjøpekraft og en reallønnsøkning etter noen år med moderate oppgjør.

Tekst
Redaksjonen
Foto
Privat
Dato

For våre medlemmer betyr årets oppgjør at de fra 1. april får en lønnsøkning på 2,6 prosent. I tillegg gis de et kronetillegg på 2 500 kroner. Det betyr at våre medlemmer får et sted mellom kr. 16 000 og kr. 20 000 i lønnstillegg fra og med 1. april.

– Vi er godt fornøyde med årets oppgjør og ser at vi har fått nådd vår målsetning om reallønnsøkning for våre medlemmer, sier hovedtillitsvalgt Synnøve Nygård Øien. Vi ble raskt enige om rammen, og forhandlingene handlet deretter mest om hvordan pengene skulle fordeles mellom alle gruppene av ansatte. Vi er derfor fornøyd med at vi fikk et ekstra løft for våre styrere på 2 500 kroner, sier Synnøve Nygård Øien.