Enighet om lønnsoppgjør for Norlandia

Lederne har i lønnsoppgjøret for Norlandia barnehagene, i dag blitt enig om et generelt tillegg på 3,02 prosent til alle våre medlemmer. Dette betyr at lønnsoppgjøret samsvarer med resultatet i frontfaget på 3,2 prosent. Tillegget gis med virkning fra 1. april.

Tekst
Redaksjonen
Foto
Norlandia
Dato

Lederne har i lønnsoppgjøret for Norlandia barnehagene, i dag blitt enig om et generelt tillegg på 3,02 prosent til alle våre medlemmer. Dette betyr at lønnsoppgjøret samsvarer med resultatet i frontfaget på 3,2 prosent. Tillegget gis med virkning fra 1. april.

Vi skulle egentlig møte Norlandia for å mekle 2. september, etter at det ble brudd i forhandlingene i juni. I forrige uke ble vi kontaktet av av arbeidsgiver, som ba om møte i dag mandag 26. august. I dette møtet ble det oppnådd enighet. Dermed unngås mekling og mulig streik.

I Lederne er vi nå fornøyde med at Norlandia er sikret en lønnsutvikling som er på samme nivå som resten av de norske arbeidstakerne.

Dette tariffoppgjøret er det vi kaller et mellomoppgjør og det innebærer at vi kun har forhandlet om lønnstillegg.