Høstens kursnyheter fra Lederne

Spennende foredragsholdere er klare for å gi våre medlemmer økt kompetanse innen nye, høyaktuelle emner for god ledelse. Lederne tilbyr 30 prosent flere kurs til høsten!

Tekst
Redaksjonen
Foto
Håkon Holo Dagestad
Dato

– I takt med at samfunnet endrer seg er også faget ledelse i endring. Det tar Lederne på alvor! Vi oppdaterer kursporteføljen for å sikre at kurstilbudet er i takt med samfunnsendringene. Lederne er stolte av å tilby helt nye kurs som er spennende, lærerike og i takt med samfunnstrendene. Kurs innen multikulturell ledelse, kvinneledelse, hvordan du leder på avstand og lederskap som åpner fremtiden er noen av høstens spennende kurstilbud. Ikke minst har vi skreddersydde kurs for våre satsingsområder barnehagesektor og kommunal sektor, sier generalsekretær Morten Slungård i Lederne.

Etterspurte tradisjonelle kurs

Lederne vil videreføre de populære kursene innen hverdagsledelse, selvledelse, relasjonsledelse, lønn og tariff. Forhandlinger og retorikk, tillitsvalgskurs og kurs i hersketeknikk og står fremdeles på kursplanen til Lederne for det er stor etterspørsel av disse temaene. Det nye dagskurset i sosiale medier ble raskt fylt opp i vår, og vi gjentar suksessen med å starte opp kurshøsten med dette temaet. Nytt av året er regnskaps/budsjetteringskurs som mange av medlemmer etterspør.

Sikre deg en plass

– Vær tidlig ute med å melde deg på kursene for å sikre deg en plass. Våre medlemmer ønsker å bygge god lederkompetanse, og det er rift om kursplassene. Kompetansebygging og vårt kurstilbud scorer høyt på våre medlemsundersøkelser. Lederne bygger gode ledere og kompetansetilbudet vårt er en av våre viktigste medlemsfordeler. Vi minner om at alle medlemmer i Lederne får gratis kurs, og at ikke-medlemmer må betale kursavgift, sier Slungård.

Langsiktig lederutdanning

Lederne jobber med å ferdigstille et langsiktig lederutviklingsprogram som antas å være tilgjengelig fra nyttår. Det blir skreddersydd for våre medlemmer. Husk at alle som er medlemmer i Lederne kan søke støtte hos vårt utdanningsfond for å ta etterutdanning.

Les mer om høstens kurs:

 • Multikulturell ledelse
 • Hverdagsledelse
 • Hvordan lede på avstand
 • Kvinneledelse
 • Ledelse som åpner fremtiden
 • Sosiale medier
 • Hersketeknikk
 • Forhandlinger og retorikk
 • Tillitvalgtskurs
 • Relasjonsledelse
 • Selvledelse

Les mer om kursinnholdet på våre kurs og kompetansesider her.

Spør oss
Har du spørsmål om Ledernes kurs? Ta kontakt med Karin Elena Backer eller Hege Wold i Ledernes kursavdeling. Du kan også ringe Lederne på telefon 22 54 51 50.