Her er et bilde av en kronikk som er skrevet av Anne-Kari Bratten i Dagens Næringsliv.

«Så tar vi det derfra»

Anne-Kari Bratten, adm.dir. i arbeidsgiverforeningen Spekter, skrev en god kronikk/gjestekommentar under vignetten «så-tar-vi-det-derfra-ledelse» i DN 13. januar. Bratten peker på flere forhold som Lederne er svært opptatt av, skriver forbundsleder Audun Ingvartsen i dette tilsvaret.

– Altfor lite fokus på god ledelse i regjeringsplattformen

Mens forhandlingene pågikk oversendte Lederne innspill til regjeringsplattformen hvor vi satte søkelys på god ledelse som en grunnleggende faktor for å lykkes gjennom økonomisk og næringslivsmessig omstilling og en forventet teknologisk utvikling.

Lederne har ansatt generalsekretær

Morten Slungård (54) er av et enstemmig sentralstyre ansatt som ny generalsekretær i Lederne. Han har variert erfaring fra ledelse, omstillings- og endringsprosesser i privat og offentlig virksomhet og har også erfaring som konsulent og heltidstillitsvalgt.

Arbeidsrett – viktige regelendringer for 2019

I forbindelse med årsskiftet trådte en del viktige endringer i arbeidslivslovgivningen i kraft. Dette er nyttig informasjon for deg, både som ansatt og arbeidsgiver. Les mer om endringene her.

Lederne ønsker god jul og et godt nyttår!

Liv og Audun ønsker dere alle en riktig god jul, og et veldig spennende nyttår!

Ny IA-avtale fremforhandlet

– Det gode trepartssamarbeidet fortsetter gjennom en IA-avtale, som nå vil gjelde hele arbeidslivet og med virkemidler som treffer alle, sier arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie.

Endringer i Ledernes administrasjon fra nyttår

Fra 1. januar 2019 omorganiseres Ledernes administrasjon. Dette gjøres etter et omfattende utredningsarbeid med mål om å optimalisere driften og yte bedre service for medlemmer, tillitsvalgte og andre. Her får du viktig informasjon om bakgrunnen og hva endringene innebærer.

Her ser du nestleder Liv Spjeld By og markeds- og rekrutteringsansvarlig Anette Light foran et juletre. De trekker vinneren av årets rekrutteringskampanje.

Vinneren av årets rekrutteringskampanje er trukket!

Den heldige vinneren av årets rekrutteringskampanje er Rakel Mari Krossøy (28) fra Lindås i Hordaland. Hun er strålende fornøyd og utrolig glad for sjansen til å utforske Svalbard. Rakel og samboeren er allerede i gang med forberedelsene til det begivenhetsrike oppholdet lengst oppe i nord.

Julemøte for seniorene i Ledernes avd. Bergen

Seniorene i Ledernes avd. Bergen inviterte til juletallerken på Augustin Hotel i Bergen sentrum den 12. desember 2018.

Lederne: Fransk Alexander Kielland-rapport må frigis for innsyn

Arbeidstakerorganisasjonen Lederne mener det er uholdbart at Justis- og beredskapsdepartementet ikke vil frigi den franske rapporten som kan gi oss sannheten om den store Alexander Kielland-ulykken.

Regionkontor Stavanger

Besøksadresse

Breibakken 14, 4012 Stavanger

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Willy André Vedå

907 66 247

willy.veda@gmail.com

Vara: Nils-Magnar Feten

958 35 254

nmf@sogneprodukt.no

Regionutvalget

Torill Gjelsvik Tombre

975 74 342

togjto@gmail.com

Kongressdelegater

Nils-Magnar Feten

nilsm@sogneprodukt.no

Vara: Helge Kolseth

helge.kolseth@stxeurope.com

Torill Gjelsvik Tombre

togjto@gmail.com

Vara: Janne Asphaug

janne.asphaug@gmail.com

Conny Hylland

3009conny@gmail.com

Vara: Tommy Moe

tommy.moe@hotmail.no

Jostein Jørgesen

jostein@hytorc.no

Vara: Elsie Kristin Myklebust

elsie.kristin.myklebust@a2g.no

Kjetil Bauge

kba@knett.no

Vara: Bjørn Egil Haugland

bjorn.egil.haugland@soral.no

Kjell Arne Skålevik

kjell.arne.skalevik@gmail.com

Vara: Per F. Nordtun

pe-nordt@online.no

Kari Rørvik

kari.rorvik@tranberg.com

Vara: Finn Ivar Fredriksen

fiivarf@online.no

Jon Martin Bratthammer

Jon.Bratthammer@gmail.com

Vara: Ove Ellefsen

ove.ellefsen@hydro.com

Nancy Elin Hammer

nancy.elin@hotmail.com

Vara: Pål Lokna Jørgensen

plj@haugnett.no

Stein-Asle Øvrebotn

stein-asle@vestnesland.no

Vara: Gunnar Bjarne Øvrebotten

gunnar.ovrebotten@online.no

Avdelinger

Bergen (avd. 2)

Leder

Torill Gjelsvik Tombre

975 74 342

ledernebergen@gmail.com

Bømlo (avd. 73), Hordaland

Leder

Per Normann Grindheim

per.grindheim@wartsila.com

Dalekvam (avd. 112), Hordaland

Leder

Georg Helge Dankertsen

Florø (avd. 99), Sogn og Fjordane

Leder

Hallgeir Helland

995 51 111

hallgeir.helland@online.no

Førde (avd. 109), Sogn og Fjordane

Leder

Gunnar Øvrebotten

gunnar.ovrebotten@online.no

Haugaland (avd. 14), Rogaland

Leder

Roald Gjelsten

473 01 819

roald.gjelsten@autostoresystem.com

Høyanger (avd. 49), Sogn og Fjordane

Leder

Bjarne Bjørnar Otterstein

917 63 803

bjornar.otterstein@hoyanger.kyrkja.no

Karmøy (avd. 117), Rogaland

Leder

Jon Martin Bratthammer

950 54 552

jon.martin.bratthammer@hydro.com

Kvernaland / Jæren (avd. 106), Rogaland

Leder

Srecko Trifunovic

Kvinnherad (avd. 105), Hordaland

Leder

Kjetil Bauge

950 62 260

kba@knett.no

Odda (avd. 7), Hordaland

Leder

Reidar Aga

975 21 721

reidar.aga@nli.no

Sauda (avd. 78), Rogaland

Leder

Sogn (avd. 120), Sogn og Fjordane

Leder

Nils Magnar Feten

958 35 254

nilsm@sogneprodukt.no

Sokndal (avd. 96), Rogaland

Leder

Finn Ivar Fredriksen

Stavanger (avd. 4), Rogaland

Leder

Kari Rørvik

932 62 096

kari.rorvik@tranberg.com

Stord (avd. 17), Hordaland

Leder

Kjell Arne Skålevik

951 97 533

kjell.arne.skalevik@gmail.com

Svelgen (avd. 93), Sogn og Fjordane

Leder

Arne Rebni

911 76 353

arne.rebni@elkem.no

Tide (avd. 161), Hordaland

Leder

Ålvik (avd. 47), Hordaland

Leder

Per Edward Einemo

per.einemo@elkem.no