Kværners funksjonærforeninger gir 50.000 kr til Abrigo for sjette år på rad

Kværner leverer! For sjette år på rad bevilget Kværners funksjonærforeninger utenfor LO kr. 50.000 til mødrehjemmet Abrigo i Brasil.

Ledernes årskonferanse 2019 – husk å sikre din plass nå!

De beste lederne finner en god balanse mellom å hjelpe seg selv og hjelpe andre. Det blir fokuset på Ledernes årskonferanse 2019. På fantastiske, nyåpnede The Hub i Oslo sentrum får du onsdag 13. november 2019 møte andre ledere og kjente navn i hopetall. Her oppdager du garantert nye ledelsesverktøy som kan hjelpe deg til å lykkes enda bedre. Meld deg på nå!

Kvinne med mørkt, kort hår, briller og mørk kjole, står og smiler med en hånd i siden.

Et lederansvar: #Permisjonsopprøret2019 bør opprøre ledere over hele landet.

Økt pappaperm er et veldig viktig bidrag til økt likestilling i arbeidslivet, og samfunnet må verne om den og ikke la seg skremme til endring på grunn av de mange negative reaksjonene det har ført med seg.

Delta i Norsk Ledelsesbarometer 2019

Ledernes yrkesaktive medlemmer som er registrert med mailadresser får i disse dager mail om å delta i Norsk Ledelsesbarometer 2019. Det er viktig for kvaliteten på Ledelsesbarometeret og lønnsstatistikkene at flest mulig svarer på undersøkelsen.

Florø-avdelingen til norsk båteventyr

I grisgrendte strøk på Nordvestlandet finner vi en forbausende stor samling aktive medlemmer - over 100 i tallet. Disse samles fra tid til annen. Den eventyrlige båtproduksjonen til Brødrene Aa i Hyen er en av mange severdigheter i dette naturskjønne området, men først måtte gruppa trosse en vei som har blitt kåret til en av Norges aller verste.

Beregningsgrunnlag for permitteringslønn etter permitteringslønnsloven

Høyesterett avsa 31. januar 2019 dom i en sak som gjaldt tvist om beregningen av lønn i arbeidsgiverperioden ved permittering.

Her ser du en hånd som løfter ett kronestykke på et tårn av andre kronestykker.

Lederne om regjeringsplattformen: – Pensjonssystemet må forenkles

Organisasjonen Lederne, som organiserer over 17 000 ledende ansatte i privat og offentlig sektor, støtter regjeringens forslag om et partssammensatt utvalg for å vurdere pensjonsopptjening fra første krone.

Her er et bilde av en kronikk som er skrevet av Anne-Kari Bratten i Dagens Næringsliv.

«Så tar vi det derfra»

Anne-Kari Bratten, adm.dir. i arbeidsgiverforeningen Spekter, skrev en god kronikk/gjestekommentar under vignetten «så-tar-vi-det-derfra-ledelse» i DN 13. januar. Bratten peker på flere forhold som Lederne er svært opptatt av, skriver forbundsleder Audun Ingvartsen i dette tilsvaret.

– Altfor lite fokus på god ledelse i regjeringsplattformen

Mens forhandlingene pågikk oversendte Lederne innspill til regjeringsplattformen hvor vi satte søkelys på god ledelse som en grunnleggende faktor for å lykkes gjennom økonomisk og næringslivsmessig omstilling og en forventet teknologisk utvikling.

Lederne har ansatt generalsekretær

Morten Slungård (54) er av et enstemmig sentralstyre ansatt som ny generalsekretær i Lederne. Han har variert erfaring fra ledelse, omstillings- og endringsprosesser i privat og offentlig virksomhet og har også erfaring som konsulent og heltidstillitsvalgt.

Regionkontor Stavanger

Besøksadresse

Breibakken 14, 4012 Stavanger

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Willy André Vedå

907 66 247

willy.veda@gmail.com

Vara: Nils-Magnar Feten

958 35 254

nmf@sogneprodukt.no

Regionutvalget

Torill Gjelsvik Tombre

975 74 342

togjto@gmail.com

Kongressdelegater

Nils-Magnar Feten

nilsm@sogneprodukt.no

Vara: Helge Kolseth

helge.kolseth@stxeurope.com

Torill Gjelsvik Tombre

togjto@gmail.com

Vara: Janne Asphaug

janne.asphaug@gmail.com

Conny Hylland

3009conny@gmail.com

Vara: Tommy Moe

tommy.moe@hotmail.no

Jostein Jørgesen

jostein@hytorc.no

Vara: Elsie Kristin Myklebust

elsie.kristin.myklebust@a2g.no

Øystein Slåke

oystein.slake@hydro.com

Vara: Bjørn Egil Haugland

bjorn.egil.haugland@soral.no

Kjell Arne Skålevik

kjell.arne.skalevik@gmail.com

Vara: Per F. Nordtun

pe-nordt@online.no

Kari Rørvik

kari.rorvik@tranberg.com

Vara: Finn Ivar Fredriksen

fiivarf@online.no

Jon Martin Bratthammer

Jon.Bratthammer@gmail.com

Vara: Ove Ellefsen

ove.ellefsen@hydro.com

Nancy Elin Hammer

nancy.elin@hotmail.com

Vara: Pål Lokna Jørgensen

plj@haugnett.no

Stein-Asle Øvrebotn

stein-asle@vestnesland.no

Vara: Gunnar Bjarne Øvrebotten

gunnar.ovrebotten@online.no

Avdelinger

Bergen (avd. 2)

Leder

Torill Gjelsvik Tombre

975 74 342

ledernebergen@gmail.com

Bømlo (avd. 73), Hordaland

Leder

Per Normann Grindheim

per.grindheim@wartsila.com

Florø (avd. 99), Sogn og Fjordane

Leder

Hallgeir Helland

995 51 111

hallgeir.helland@online.no

Førde (avd. 109), Sogn og Fjordane

Leder

Gunnar Øvrebotten

gunnar.ovrebotten@online.no

Haugaland (avd. 14), Rogaland

Leder

Roald Gjelsten

473 01 819

roald.gjelsten@autostoresystem.com

Høyanger (avd. 49), Sogn og Fjordane

Leder

Bjarne Bjørnar Otterstein

917 63 803

bjornar.otterstein@hoyanger.kyrkja.no

Karmøy (avd. 117), Rogaland

Leder

Jon Martin Bratthammer

950 54 552

jon.martin.bratthammer@hydro.com

Kvernaland / Jæren (avd. 106), Rogaland

Leder

Srecko Trifunovic

Kvinnherad (avd. 105), Hordaland

Leder

Øystein Slåke

902 06 098

oystein.slake@hydro.com

Odda (avd. 7), Hordaland

Leder

Reidar Aga

975 21 721

reidar.aga@nli.no

Sauda (avd. 78), Rogaland

Leder

Sogn (avd. 120), Sogn og Fjordane

Leder

Nils Magnar Feten

958 35 254

nilsm@sogneprodukt.no

Sokndal (avd. 96), Rogaland

Leder

Finn Ivar Fredriksen

Stavanger (avd. 4), Rogaland

Leder

Kari Rørvik

932 62 096

kari.rorvik@tranberg.com

Stord (avd. 17), Hordaland

Leder

Kjell Arne Skålevik

951 97 533

kjell.arne.skalevik@gmail.com

Svelgen (avd. 93), Sogn og Fjordane

Leder

Arne Rebni

911 76 353

arne.rebni@elkem.no

Ålvik (avd. 47), Hordaland

Leder

Per Edward Einemo

per.einemo@elkem.no