Kurs
Innføring i Excel
Bli med på dette nybegynnerkurset for å tilegne deg alle de grunnleggende ferdighetene du trenger for å komme godt i gang med dine Excel-oppgaver. Du vil få en god oversikt over mulighetene i programmet, og prinsippene ved å arbeide med regneark.
-
Dato
22.01.26 09:00 – 15:00
-
Påmeldingsfrist
08.01.26 23:00
-
Kurstype
Digitale kurs
-
Sted
Teams
Du må være innlogget medlem for å melde deg på
Temaer du vil lære om er:
- Bli kjent med noen Excel-begreper
- Legge inn og redigere data i regnearket
- Beregninger: Aritmetiske formler og innebygde funksjoner
- Arbeide med datalister: Sortering og filtrering
- Data på skjerm og utskrift
Kurset passer for:
Kurset passer for deg som er nybegynner i Excel, er selvlært eller trenger en oppfriskning.
Om kursholder
Thor Kristiansen har over 25 års erfaring som konsulent og instruktør innen Microsoft Office-applikasjoner. Med sin dype faglige kompetanse har Thor utviklet og gjennomført opplæringsprosjekter for en rekke store bedrifter, universiteter og offentlige institusjoner. Han er kjent for sin evne til å tilpasse undervisningen til deltagernes behov, og hans engasjerende undervisningsstil gjør ham til en fremragende pedagog. Kursdeltakere verdsetter Thors evne til å forklare komplekse emner på en forståelig og praktisk måte, noe som gir dem verktøyene de trenger for å lykkes.
Vi fordeler kursplasser 5 til 6 uker før kursstart. Du får en e-post så snart plassene er tildelt. Du kan også følge status under mine kurs.
Det er ofte ventelister, og vi ønsker at flest mulig får delta. Det er derfor viktig at du gir beskjed hvis du likevel ikke kan delta.
Status etter registrering
Invitert = Du har mottatt en personlig invitasjon til arrangementer/kurset.
Interessert = Vi har registrert at du er interessert i å delta, men du har ikke fått plass ennå.
Tilbudt plass = Du har fått tilbud om plass, men har ikke bekreftet deltakelsen ennå.
Påmeldt = Du har fått plass og bekreftet at du deltar på arrangementet/kurset.
Avmeldt = Du har meldt deg av arrangementet/kurset.
Avslått = Du har enten avslått invitasjonen eller ikke bekreftet plassen innen fristen på 3 dager fra tilsendt tilbud.
Avmelding
Avmelding må gjøres senest 14 dager før kursstart.
- Bruk lenken i e-posten du har mottatt eller under mine kurs.
Reise og opphold
Vi dekker billigste reisealternativ, samt måltider som er inkludert i kurset. Reiser til kurs bestilles etter at kursplassen er bekreftet. Tapt arbeidsfortjeneste ved deltakelse på kurs dekkes ikke.
- Hotell bestilles av Lederne.
- Du bestiller selv fly (via Egencia med mottatt prosjektnummer).
- Eventuelle reiseregninger sendes i Visma.net Expense.
- Fullstendig reisepolicy og veiledning
Komplette retningslinjer
Her finner du retningslinjer for deltakelse på kurs i sin helhet
Du må være innlogget medlem for å melde deg på