Kurs
Lede den yngre generasjonen
Lær hvordan du best leder yngre medarbeidere med teknikker som tilpasser seg deres verdier og motivasjon!
-
Dato
05.05.26 10:00 – 16:00
-
Påmeldingsfrist
21.04.26 23:00
-
Kurstype
Fysiske kurs
-
Sted
Quality Hotel Airport, Stavanger
Du må være innlogget medlem for å melde deg på
Mange ledere opplever utfordringer med å lede de yngre generasjonene, som har et andre syn på arbeidslivet enn de eldre generasjonene. For å lykkes som leder må du forstå hva som motiverer de yngre medarbeiderne, og hvordan du kan tilpasse lederstilen din til deres behov.
Dette kurset gir deg innsikt i hva som driver generasjon Y og Z, og hvordan du kan bruke en coachende lederstil for å skape arbeidslyst og engasjement. Lær hvordan du kan gi konstruktive tilbakemeldinger og skape et arbeidsmiljø som både tilrettelegger for deres vekst og fremmer gode resultater.
Dette lærer du:
- Hvordan forstå og lede generasjon Y og Z
- Hvordan gi og få konstruktive tilbakemeldinger
- Tilretteleggende ledelse, motiverende ledelse og service-ledelse
- Coachende lederstil – teknikker og metoder
Kurset passer for:
Kurset passer for ledere som arbeider med flere generasjoner i team eller en-til-en, og som ønsker å forbedre sin tilnærming til de yngre arbeidstakerne.
Om kursholder
Stein D. Wesenberg er en erfaren kurs- og foredragsholder innen ledelse, endring og kommunikasjon. Han er forfatter av boken «Praktisk endringsledelse» og underviser ved flere høyskoler, inkludert NTNU og Handelshøyskolen NMBU. Stein har tidligere jobbet for selskaper som Deloitte Consulting og Geelmuyden Kiese, og leder nå TRI Consulting AS, der han bistår organisasjoner med strategiske endringer og lederutvikling.
Vi fordeler kursplasser 5 til 6 uker før kursstart. Du får en e-post så snart plassene er tildelt. Du kan også følge status under mine kurs.
Det er ofte ventelister, og vi ønsker at flest mulig får delta. Det er derfor viktig at du gir beskjed hvis du likevel ikke kan delta.
Status etter registrering
Invitert = Du har mottatt en personlig invitasjon til arrangementer/kurset.
Interessert = Vi har registrert at du er interessert i å delta, men du har ikke fått plass ennå.
Tilbudt plass = Du har fått tilbud om plass, men har ikke bekreftet deltakelsen ennå.
Påmeldt = Du har fått plass og bekreftet at du deltar på arrangementet/kurset.
Avmeldt = Du har meldt deg av arrangementet/kurset.
Avslått = Du har enten avslått invitasjonen eller ikke bekreftet plassen innen fristen på 3 dager fra tilsendt tilbud.
Avmelding
Avmelding må gjøres senest 14 dager før kursstart.
- Bruk lenken i e-posten du har mottatt eller under mine kurs.
Reise og opphold
Vi dekker billigste reisealternativ, samt måltider som er inkludert i kurset. Reiser til kurs bestilles etter at kursplassen er bekreftet. Tapt arbeidsfortjeneste ved deltakelse på kurs dekkes ikke.
- Hotell bestilles av Lederne.
- Du bestiller selv fly (via Egencia med mottatt prosjektnummer).
- Eventuelle reiseregninger sendes i Visma.net Expense.
- Fullstendig reisepolicy og veiledning
Komplette retningslinjer
Her finner du retningslinjer for deltakelse på kurs i sin helhet
Du må være innlogget medlem for å melde deg på