Lederne varsler plassfratredelse for 43 medlemmer på sokkelen

Lederne og Norsk olje og gass møtes til mekling på sokkeloverenskomsten hos Riksmekleren i Stavanger mandag 28. og tirsdag 29. september. Hvis det ikke blir enighet i meklingen blir det streik på sokkelen.

Mekling i sokkeloppgjøret berammet til 28. og 29. september

Etter bruddet i forhandlingene på sokkelavtalen med Norsk olje og gass tirsdag 8. september har Riksmekleren berammet mekling 28. og 29. september.

Lederne avholder historisk ekstraordinær kongress

Torsdag 24. og fredag 25. september samles Ledernes kongressdelegater på Gardermoen til ekstraordinær kongress for å følge opp det historiske kongressvedtaket fra 2019 da en enstemmig kongress vedtok ny struktur for medlemsdemokratiet.

– Lederne gir meg jobbtrygghet i usikre tider

– Jeg meldte meg inn i arbeidstakerorganisasjonen Lederne for å få trygghet på jobben. Der har jeg tilgang til dyktige tillitsvalgte og advokater. Det er godt å vite at jeg har dem i ryggen hvis jeg skulle få problemer på jobben, sier Ingelill Handeland Eide.

Avtale

Mekling i flere tariffområder utenfor Ledernes tariffavtaler

Mange av lønnsoppgjørene innenfor tariffområdene til LO og YS har gått til mekling. Dette medfører at det er en reell streikefare som indirekte vil kunne påvirke Ledernes medlemmer.

Brudd i forhandlingene på sokkelavtalen med Norsk olje og gass

Det ble tirsdag 8. september brudd i forhandlingene på sokkelavtalen med Norsk olje og gass. Neste skritt blir at partene møtes hos Riksmekleren i Oslo senere i høst. Vi vil komme tilbake med dato når den er bekjentgjort.

Lederutviklingsprogrammet gir selvinnsikt

«Mitt mål er at flere av dere har fått inspirasjon eller innsikt i eget lederskap, går tilbake på jobb og blir en bedre leder. Det inspirerer meg!»

Gjentatte smittebølger kan skylle bort 20.000 maritime arbeidsplasser

Motkonjunkturtiltakene som er vedtatt til nå vil ikke hindre tap av mange arbeidsplasser i maritim næring, også i et beste-scenario for smittespredningen, viser en ny Menonrapport som flere organisasjoner, deriblant Lederne, har utarbeidet. Næringen etterlyser flere treffsikre motkonjunkturtiltak i statsbudsjettet for 2021.

«Debatt på Løkka» – årets erstatning for Arendalsuka

Sist uke skulle Arendalsuka vært arrangert. Her har Lederne tradisjonelt hatt mange arrangementer. På grunn av covid-19-situasjonen måtte vi imidlertid tenke nytt, og avholdt derfor i samarbeid med First House og EY "Debatt på Løkka" digitalt torsdag 13. august. Se film fra hele eventet her!

Tar tempen på medarbeiderskap og tillit i arbeidslivet

– Medbestemmelsesbarometer 2020 viser at det generelt er høy tillit i det norske arbeidslivet. Undersøkelsen viser at stor grad av tillit og medbestemmelse gir høyere produktivitet, oppsummerer forbundsleder Audun Ingvartsen i Lederne etter lanseringen av årets barometer.

Regionkontor Stavanger

Besøksadresse

Breibakken 14, 4012 Stavanger

Administrativ kontakt

22 54 51 50

post@lederne.no

Sentralstyremedlemmer

Per Helge Ødegård

416 80 114

phod@equinor.com

Vara: Terje Herland

916 49 949

heher@equinor.com

Regionutvalget

Leder for Teknikere

Per Helge Ødegård

416 80 114

phod@equinor.com

Leder for Ledende personell

Hallstein Tonning

952 12 609

hto@equinor.com

Leder for Entreprenører

Cato Prytz

917 78 890

cato.prytz@akersolutions.com

Utvalgsmedlem

Finn Kydland

900 42 651

finn.kydland@beerenberg.com

Utvalgsmedlem

Anita Christensen

930 91 051

anitapiachr@hotmail.com

Unge Lederne-representant

Emma Therese Gunderstad

452 30 571

emmath_@hotmail.com

Ledernes kompetanseutvalg

Line Nysted Aarrestad

997 93 739

lna@applysorco.no

Kongressdelegater

Ledere

Steinar Døvik

sdov@equinor.com

Ledere

Geir Egil Skrunes

gesk@equinor.com

Ledere

Roy Vikre

roy.vikre@haugnett.no

Ledere

Lars Olav Holmøyvik

lars.olav.holmoyvik@no.kcadeutag.com

Ledere

Ove Kjerstad

ove.kjerstad@gmail.com

Ledere vara 1

Frank Holmberg

f-holm@online.no

Ledere vara 2

Jon Sigmund Pollestad

jopo@online.no

Ledere vara 3

Helge Fimland

helge@fimland.net

Ledere vara 4

Arild Sunde

arild.sunde@neptuneenergy.com

Ledere vara 5

Knut Larsen

knutl067@gmail.com

Ledere vara 6

Reidar Helmersen

reidar.helmersen@no.bp.com

Ledere vara 7

Alf Magne Foldnes

alfmagne@foldnes.net

Ledere vara 8

Håkon Verner Nilsen

haakon-n@online.no

Teknikere

Terje Herland

heher@equinor.com

Teknikere

Hans Fjære Øvrum

hafjov@equinor.com

Teknikere

Christer Olsson

foten047@gmail.com

Teknikere

Finn Roger Døvik

fdov@equinor.com

Teknikere

Eddy Madsen

eddy.madsen@conocophillips.com

Teknikere

Vidar Mostrøm

v-mostro@online.no

Teknikere vara 1

Svend Kristian Torkildsen

skto@equinor.com

Teknikere vara 2

Ingelill Handeland Eide

ingelillh@gmail.com

Teknikere vara 3

Karina Kvam Bjørvik

kkbj@equinor.com

Teknikere vara 4

Svein Arvid Olsen

sveinao@online.no

Teknikere vara 5

Trond Myklebust

trond.myklebust@gdfsuezep.no

Teknikere vara 6

Dana Omer

dana.omer@gmail.com

Entreprenører

Jenny Fortun

jenny.fortun@akersolutions.com

Entreprenører

Enes Coric

ecoric@online.no

Entreprenører

Einar Stene

eistene@online.no

Entreprenører

Finn Kydland

finn.kydland@beerenberg.com

Entreprenører

Jan Olav Erlandsen

jan-olav.erlandsen@akersolutions.com

Entreprenører

Dag Følling

dag.folling@akersolutions.com

Entreprenører

Geir Solheim

geir.solheim@westcon.no

Entreprenører

Terje Abrahamsen

terje.abrahamsen@bilfinger.com

Entreprenører

Marianne Rødder

marianne.rodder@engie-fabricom.no

Entreprenører vara 1

Irene Heggen

ireneheggen@live.no

Entreprenører vara 3

Morten Olsen

morten.olsen@trelleborg.com

Entreprenører vara 4

Jone Lundervold

jone.lundervold@akersolutions.com

Entreprenører vara 5

Andrew Leknesund

andrew.johnny.leknesund@enivest.net

Entreprenører vara 6

Bengt Hammer

bham@bis-industrier.no

Entreprenører vara 7

Vigdis Haukås

vigdishaukas@gmail.com

Avdelinger

Aibel hovedkontor (avd. 247)

Leder

Tom Engevold

915 99 977

tom_engevold@hotmail.com

Aker BP (avd. 197)

Leder

Hilde Kristin Brevik

412 27 062

hilbre@akerbp.com

Aker Solutions (avd. 184)

Leder

Cato Prytz

917 78 890

cato.prytz@akersolutions.com

Apply Sørco (avd. 254)

Leder

Line Nysted Aarrestad

997 93 739

lna@apply.no

ARCHER (avd. 167)

Leder

Arild Jonassen

971 43 001

lederneiarcher@vabb.no

Baker Hughes (avd. 168)

Leder

Sveinung Haraldsen

911 99 968

sveinuld@hotmail.com

Baker Hughes WBI (avd. 250)

Leder

Cato J.Rønneberg

942 46 855

cato.ronneberg@bakerhughes.com

Beerenberg (avd. 186)

Leder

Finn Kydland

900 42 651

lederne@beerenberg.com

Bilfinger Norge (avd. 185)

Leder

Terje Abrahamsen

971 74 454

hovedtillitsvalgt.lederne@bis-industrier.no

Can (avd. 245)

Leder

Terje Lagesen

976 34 505

terje.lagesen@can.no

CCB Mongstad (avd. 61252)

Leder

Helge Daae Johansen

951 62 102

helge.johansen@ccb.no

ConocoPhillips (avd. 142)

Leder

Dana Omer

932 31 542

dana.omer@conocophillips.com

Coor Offshore (avd. 243)

Leder

Anita Christensen

930 91 051

anitapiachr@hotmail.com

Deepocean Lederne Offshore (avd. 255)

Leder

Raymond Fosse

906 42 414

r.f@lyse.net

Endúr Energy Solution (avd. 181)

Leder

Stian Medby Pettersen

952 80 308

stian.pettersen@endur.no

ESS (avd. 198)

Leder

Roy Vikre

971 09 071

roy.vikre@ess-norway.com

Halliburton (avd. 179)

Leder

Jonathan Whitelegg

52 02 52 04

jonathan.whitelegg@gmail.com

Kaefer Energy (avd. 192)

Leder

Andrew Leknesund

911 02 913

andrew.johnny.leknesund@enivest.net

Ledende borepersonell i Transocean (avd. 160)

Leder

Stein Olav Ask

932 00 513

s.o.ask@online.no

Lederne i Dolphin (avd. 166)

Leder

Ingve Gerhardsen

951 53 777

IngveBugge.Gerhardsen@dolphindrilling.no

Lederne i Neptune Energy (avd. 189)

Leder

Jens Petter Gjærum

934 11 392

jens.petter.gjaerum@neptuneenergy.com

Lederne i Equinor (avd. 136)

Leder

Steinar Døvik

950 85 357 / 55 99 43 99

sdov@equinor.com

Lederne i KCA Deutag Drilling Norge (avd. 159)

Leder

Svein Stigen

997 23 013

svein.stigen@bkkfiber.no

Lederne i Shell (avd. 165)

Leder

Ivar Berg

952 94 041

ivar.berg@shell.com

Lederne i Repsol (avd. 175)

Leder

Stein Roar Johansen

920 35 495

srjohansen@repsol.com

Linjebygg (avd. 187)

Leder

Vebjørn Vatnehol

975 71 405

vebjorn.vatnehol@prezioso-linjebygg.com

Lundin (avd. 244)

Leder

Arne Fjeldsaa

970 92 648

arne.fjeldsaa@lundin-norway.no

National Oilwell (avd. 182)

Leder

Tore Olav Storvik

415 33 478

tore.olav.storvik@nov.com

Neptune Energy (avd. 190)

Leder

Vidar Mostrøm

908 99 285

vidar.mostrom@neptuneenergy.com

OKEA Onshore (avd. 259)

Leder

Christian Heggeset

482 02 720

christian.heggeset@okea.no

Shell Risavika (avd. 249)

Leder

Lene Nordnes

979 66 061

lene.nordnes@shell.com

Shell Nyhamna (avd. 253)

Leder

Pål Aune

412 47 410

pal.aune@shell.com

Rowan Norway (avd. 256)

Leder

Saipem (avd. 188)

Leder

Morten Knudsen

411 08 848

morten.knuds1@gmail.com

Schlumberger D&M (avd. 177)

Leder

Dag Audun Hinnaland

930 53 160

hinnaland@slb.com

Sodexo (avd. 169)

Leder

John Gunnar Haukås

907 64 817

johngunnar.haukaas@sodexo.com

Teknikere i Equinor (avd. 158)

Leder

Per Helge Ødegård

416 80 114

phod@equinor.com

Teknikere i OKEA AS (avd. 153)

Leder

Werner Frøland

917 14 357

werner.froland@shell.com

Veltec AS (avd. 246)

Leder

Svenn-Arild Midlang

916 54 706

samidlang@gmail.com

Westcon (avd. 196)

Leder

Geir Solheim

975 58 204

gso@westcon.no


Utvalg i Lederne

Først takk for den viktige jobben du har påtatt deg som representant ved et av våre mange utvalg. Vi setter stor tillit til at du vil representerer Lederne på en god og tillitsfull måte ved utvalgets ulike aktiviteter. Nedenfor er det beskrevet noen forventinger du kan stille til oss og noen vi vil stille til deg. Det er og beskrevet noen generelle retningslinjer

Våre forventninger til deg:

  • Holder deg løpende orientert om det aktuelle temaet i respektive utvalg.
  • Stiller ved møter og melder fra til vara dersom du er forhindret til å møte.
  • Bidra til entusiasme, god samarbeidsform og produktivitet i utvalget.
  • Holde din kontaktperson i Lederne løpende orientert om møter og andre aktiviteter du deltar i. Videreformidle saker der politisk avdeling naturlig bør involveres.
  • Holde oss oppdatert dersom det er endringer på kontakt personer i de ulike utvalg.

Dine forventninger til oss:

  • Lederne vil støtte deg i rollen som utvalgs representant.
  • At din kontakt person holder deg løpende orientert og gir deg info som du naturlig måtte trenge.
  • At din kontaktperson koordinerer møter/aktivitet dersom det er behov for dette.

Generelle retningslinjer:

  • Føre reiseregning fortløpende og benytte seg av det til enhver tid gjeldene prosjekt nummer. Vi oppfordrer til å ha et bevisst forhold til økonomi og der det naturlig lar seg gjøre, reise på rimeligste måte. Lederne dekker reiseutgifter mellom bostedsadresse/møte.
  • Ved avvik fra rimeligste reisemåte, melde fra til sin kontakt person.
  • Melder ifra dersom det er kritikkverdige forhold eller andre situasjoner som kan være uheldige for utvalg, medlemmer eller Ledernes omdømme.
  • Følger Ledernes etiske retningslinjer.
  • Utvalgsmedlemmer sender en kortfattet årsrapport til leder for regionutvalget Hallstein Tonning hto@equinor.com innen 31/1 påfølgende år.
  • Kostnader for ulike utvalg skal føres mot/merkes med U-051

Lederne ønsker deg lykke til i arbeidet som utvalgs representant hilsen fra oss Lederne.

Her finner du kontaktinformasjon til representantene i de ulike utvalgene.