Kværners funksjonærforeninger gir 50.000 kr til Abrigo for sjette år på rad

Kværner leverer! For sjette år på rad bevilget Kværners funksjonærforeninger utenfor LO kr. 50.000 til mødrehjemmet Abrigo i Brasil.

Velkommen til årsmøte for Lederne Innlandet – avdeling 15 og 61!

Lederne Innlandet inviterer til årsmøte fredag den 05.04.19 kl. 1700 på Honne Kurs og Konferansesenter i Biri.

Ledernes årskonferanse 2019 – husk å sikre din plass nå!

De beste lederne finner en god balanse mellom å hjelpe seg selv og hjelpe andre. Det blir fokuset på Ledernes årskonferanse 2019. På fantastiske, nyåpnede The Hub i Oslo sentrum får du onsdag 13. november 2019 møte andre ledere og kjente navn i hopetall. Her oppdager du garantert nye ledelsesverktøy som kan hjelpe deg til å lykkes enda bedre. Meld deg på nå!

Kvinne med mørkt, kort hår, briller og mørk kjole, står og smiler med en hånd i siden.

Et lederansvar: #Permisjonsopprøret2019 bør opprøre ledere over hele landet.

Økt pappaperm er et veldig viktig bidrag til økt likestilling i arbeidslivet, og samfunnet må verne om den og ikke la seg skremme til endring på grunn av de mange negative reaksjonene det har ført med seg.

Delta i Norsk Ledelsesbarometer 2019

Ledernes yrkesaktive medlemmer som er registrert med mailadresser får i disse dager mail om å delta i Norsk Ledelsesbarometer 2019. Det er viktig for kvaliteten på Ledelsesbarometeret og lønnsstatistikkene at flest mulig svarer på undersøkelsen.

Beregningsgrunnlag for permitteringslønn etter permitteringslønnsloven

Høyesterett avsa 31. januar 2019 dom i en sak som gjaldt tvist om beregningen av lønn i arbeidsgiverperioden ved permittering.

Her ser du en hånd som løfter ett kronestykke på et tårn av andre kronestykker.

Lederne om regjeringsplattformen: – Pensjonssystemet må forenkles

Organisasjonen Lederne, som organiserer over 17 000 ledende ansatte i privat og offentlig sektor, støtter regjeringens forslag om et partssammensatt utvalg for å vurdere pensjonsopptjening fra første krone.

Her er et bilde av en kronikk som er skrevet av Anne-Kari Bratten i Dagens Næringsliv.

«Så tar vi det derfra»

Anne-Kari Bratten, adm.dir. i arbeidsgiverforeningen Spekter, skrev en god kronikk/gjestekommentar under vignetten «så-tar-vi-det-derfra-ledelse» i DN 13. januar. Bratten peker på flere forhold som Lederne er svært opptatt av, skriver forbundsleder Audun Ingvartsen i dette tilsvaret.

– Altfor lite fokus på god ledelse i regjeringsplattformen

Mens forhandlingene pågikk oversendte Lederne innspill til regjeringsplattformen hvor vi satte søkelys på god ledelse som en grunnleggende faktor for å lykkes gjennom økonomisk og næringslivsmessig omstilling og en forventet teknologisk utvikling.

Lederne har ansatt generalsekretær

Morten Slungård (54) er av et enstemmig sentralstyre ansatt som ny generalsekretær i Lederne. Han har variert erfaring fra ledelse, omstillings- og endringsprosesser i privat og offentlig virksomhet og har også erfaring som konsulent og heltidstillitsvalgt.

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

fjellstad@outlook.com

Vara: Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Regionutvalget

Regionleder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Paul Olav Slettbakken

900 70 417

paulslett@icloud.com

Vara: Anne Lien Simonsen

911 06 288

post@bratenstua.no

Britt Wang

909 67 429

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Live Bressendorf Lindseth

452 03 335

lbl@kondor.no

Kongressdelegater

Anne Lien Simonsen

post@bratenstua.no

Vara: Mats Kvamme

mats.kvamme@gmail.com

Dag Skovly Schultz

dasksch@gmail.com

Vara: Torfinn Kauserud Larsen

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Erik Bergseng

erik.bergseng@nortura.no

Vara: Vegard Fløtre

vf@advokatforeningen.no

Mette Finstad

lederne061@gmail.com

Vara: Mette Engebråten Nordvik

mette.nordvik@sor-odal.kommune.no

Svein Breibyhaugen

sbreibyhaugen@gmail.com

Vara: Andreas Lund Vold

andreas_g88@msn.com

May-Kristin Jordan

may.kristin.jordan@gmail.com

Vara: Bent Egil Jonassen

benjona1@gmail.com

Eddie Dykas

eddie.dykas@sas.no

Vara: Jan Mauritz Thoresen

jan-m.thoresen@sas.no

Britt Wang

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Truls-Martin Haga

truls.haga@dahl.no

Live Bressendorf Lindseth

lbl@kondor.no

Vara: Akram Ahmadi

aahmadi213@gmail.com

Helene Alice Formo

heal-f@online.no

Vara: Birgit Somby

bsomby@getmail.no

Avdelinger

Braskereidfoss (avd. 122)

Leder

Elverum (avd. 32)

Leder

Bjørn Lunner

911 66 647

bjorn.lunner@dyrhoff.no

Fredrikstad (avd. 3)

Leder

Sigurd Olsen

917 50 113

sigurd.olsen@kronosww.com

Hedmarken (avd. 15)

Leder

Anne-Lise Grosberghaugen

974 31 108

anne.lise.grosberghaugen@mjosanker.no

Indre Østfold (avd. 46)

Leder

Helge Rindal

69 88 00 01 / 992 80 443

helger@getmail.no

Kongsvinger (avd. 86)

Leder

Käthe Ljøner Dammen

469 29 962

kathe.ljoner.dammen@gmail.com

Lillehammer (avd. 27)

Leder

Martin Fjeld

917 40 196

fjeldm@hotmail.com

Luftfart (avd. 98)

Leder

Jan M. Thoresen

957 15 285

jan-m.thoresen@sas.no

Moss (avd. 10)

Leder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Nortura Rudshøgda (avd.180)

Leder

Erik Bergseng

951 36 643

erik.bergseng@nortura.no

Oslo (avd. 16)

Leder

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

oslolederne@gmail.com

Romerike (avd. 18)

Leder

May-Kristin Jordan

412 18 690

jordan@briga.no

Sarpsborg (avd. 11)

Leder

Torfinn K. Larsen

415 37 732

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Solør (avd. 131)

Leder

Tore Skybak

905 91 624

tore.skybak@hotmail.no

Trysil/Engerdal (avd. 133)

Leder

Arne Løvås

906 90 120

arne.lovos@tepas.no

Vestoppland (avd. 61)

Leder

Mette Finstad

951 45 577

lederne061@gmail.com