Mann stå og smiler i en bygate.

Kick-off for lederutviklingsprogrammet

Tirsdag 11. og onsdag 12. februar ble Ledernes nye utviklingsprogram for mellomledere sparket i gang på Gardermoen. Deltakerne er meget fornøyd så langt.

Lederne følger opp mødrehjemmet i Brasil – overfører kr 157.000 for 2020

På ti år har Lederne gitt mødrehjemmet Abrigo i Brasil nær 1,5 millioner kroner – én krone per yrkesaktive medlem per måned. Dette er Ledernes samfunns- og samvittighetsprosjekt, som er vedtatt av sentralstyret og kongressen.

Vinn en uke i Spania!

Vinterens heiteste vervekonkurranse er i gang! Verv et nytt medlem til Lederne, og bli med i trekningen av en ukes opphold i en av Ledernes ferieleiligheter i Spania.

Når du verver nye Ledernemedlemmer gir vi deg gavekort

Lederne belønner alle som verver nye medlemmer. For hvert medlem du verver, får du et gavekort til en verdi av 350 kroner.

Velkommen til Mjøs-konferansen 2020!

Velkommen til Ledernes Mjøs-konferanse på Honne kurs- og konferansesenter på Biri den 27. mars! Hågen Haugrønningen holder det meget inspirerende foredraget "Livet følger ingen rett linje".

Ledelsesbarometeret 2019

For ellevte året på rad publiserer vi resultatene fra Norsk ledelsesbarometer. Blant annet viser resultatene hva som kjennetegner «god ledelse».

Ny medlemsfordel: Bankavtale og lav boliglånsrente

Vi har gjort det for deg: Fremforhandlet en gunstig bankavtale på vegne av deg som er medlem av Lederne. For unge frem til 34 år kan du få boliglån fra 2,65 prosent effektiv rente. Er du over 34 år kan du nå få 2,75 prosent i effektiv rente. Den nominelle renten på sistnevnte er 2,67 prosent.

Her ser du Ingrid Johannessen, som er ansatt som seniorrådgiver for organisasjonsutvikling i Lederne.

Lederne ansetter seniorrådgiver

Ingrid Johannessen startet denne uken i sin nye jobb som seniorrådgiver for organisasjonsutvikling i Lederne. Hun skal jobbe med organisasjonsbistand og medlemsdemokrati i seksjon for kommunikasjon, organisasjon og utvikling, og blir en viktig ressurs når kongressvedtaket om nytt medlemsdemokrati nå skal settes ut i live.

Bli en bedre leder – delta på vårt nye lederprogram!

Ledernes lanserer nytt lederprogram! Dette kurset er skreddersydd for våre medlemmer og går over tre samlinger. Du vil lære å lede deg selv, lede andre og lede virksomheten.

Resultater fra CECs store lederundersøkelse

Rapporten slår klart fast at for å unngå mangel på ledere i fremtiden, er det nødvendig å i større grad anerkjenne ledelse som et fag og ledere som avgjørende for endring, reduksjon av stress og forbedring av lederes arbeidssituasjon.

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

fjellstad@outlook.com

Vara: Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Regionutvalget

Regionleder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Paul Olav Slettbakken

900 70 417

paulslett@icloud.com

Vara: Anne Lien Simonsen

911 06 288

anneliens@me.com

Britt Wang

909 67 429

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Live Bressendorf Lindseth

452 03 335

lbl@kondor.no

Kongressdelegater

Anne Lien Simonsen

post@bratenstua.no

Vara: Mats Kvamme

mats.kvamme@gmail.com

Dag Skovli Schultz

dasksch@gmail.com

Vara: Torfinn Kauserud Larsen

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Erik Bergseng

erik.bergseng@nortura.no

Vara: Vegard Fløtre

vf@advokatforeningen.no

Mette Finstad

lederne061@gmail.com

Vara: Mette Engebråten Nordvik

mette.nordvik@sor-odal.kommune.no

Svein Breibyhaugen

sbreibyhaugen@gmail.com

Vara: Andreas Lund Vold

andreas_g88@msn.com

May-Kristin Jordan

may.kristin.jordan@gmail.com

Vara: Bent Egil Jonassen

benjona1@gmail.com

Eddie Dykas

eddie.dykas@sas.no

Vara: Jan Mauritz Thoresen

jan-m.thoresen@sas.no

Britt Wang

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Truls-Martin Haga

truls.haga@dahl.no

Live Bressendorf Lindseth

lbl@kondor.no

Vara: Akram Ahmadi

aahmadi213@gmail.com

Helene Alice Formo

heal-f@online.no

Vara: Birgit Somby

bsomby@getmail.no

Avdelinger

Fredrikstad (avd. 3)

Leder

Sigurd Olsen

917 50 113

sigurd.olsen@kronosww.com

Innlandet (avd. 61)

Leder

Mette Finstad (Nestleder Anne-Lise Grosberghaugen)

99477850

innlandet@gmail.com

Kongsvinger (avd. 86)

Leder

Käthe Ljøner Dammen

469 29 962

kathe.ljoner.dammen@gmail.com

Luftfart (avd. 98)

Leder

Jan M. Thoresen

957 15 285

jan-m.thoresen@sas.no

Moss (avd. 10)

Leder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Nortura Rudshøgda (avd.180)

Leder

Steinar Rottem

477 01 066

steinar.rottem@nortura.no

Sarpsborg (avd. 11)

Leder

Jannike Kvamme

455 105 16

jannike_kv@hotmail.com

Stor-Oslo (avd. 258)

Leder

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

storoslolederne@gmail.com