Her er et bilde av en kronikk som er skrevet av Anne-Kari Bratten i Dagens Næringsliv.

«Så tar vi det derfra»

Anne-Kari Bratten, adm.dir. i arbeidsgiverforeningen Spekter, skrev en god kronikk/gjestekommentar under vignetten «så-tar-vi-det-derfra-ledelse» i DN 13. januar. Bratten peker på flere forhold som Lederne er svært opptatt av, skriver forbundsleder Audun Ingvartsen i dette tilsvaret.

– Altfor lite fokus på god ledelse i regjeringsplattformen

Mens forhandlingene pågikk oversendte Lederne innspill til regjeringsplattformen hvor vi satte søkelys på god ledelse som en grunnleggende faktor for å lykkes gjennom økonomisk og næringslivsmessig omstilling og en forventet teknologisk utvikling.

Lederne har ansatt generalsekretær

Morten Slungård (54) er av et enstemmig sentralstyre ansatt som ny generalsekretær i Lederne. Han har variert erfaring fra ledelse, omstillings- og endringsprosesser i privat og offentlig virksomhet og har også erfaring som konsulent og heltidstillitsvalgt.

Arbeidsrett – viktige regelendringer for 2019

I forbindelse med årsskiftet trådte en del viktige endringer i arbeidslivslovgivningen i kraft. Dette er nyttig informasjon for deg, både som ansatt og arbeidsgiver. Les mer om endringene her.

Lederne ønsker god jul og et godt nyttår!

Liv og Audun ønsker dere alle en riktig god jul, og et veldig spennende nyttår!

Ny IA-avtale fremforhandlet

– Det gode trepartssamarbeidet fortsetter gjennom en IA-avtale, som nå vil gjelde hele arbeidslivet og med virkemidler som treffer alle, sier arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie.

Endringer i Ledernes administrasjon fra nyttår

Fra 1. januar 2019 omorganiseres Ledernes administrasjon. Dette gjøres etter et omfattende utredningsarbeid med mål om å optimalisere driften og yte bedre service for medlemmer, tillitsvalgte og andre. Her får du viktig informasjon om bakgrunnen og hva endringene innebærer.

Her ser du nestleder Liv Spjeld By og markeds- og rekrutteringsansvarlig Anette Light foran et juletre. De trekker vinneren av årets rekrutteringskampanje.

Vinneren av årets rekrutteringskampanje er trukket!

Den heldige vinneren av årets rekrutteringskampanje er Rakel Mari Krossøy (28) fra Lindås i Hordaland. Hun er strålende fornøyd og utrolig glad for sjansen til å utforske Svalbard. Rakel og samboeren er allerede i gang med forberedelsene til det begivenhetsrike oppholdet lengst oppe i nord.

Ledernes kongress: Pensjon fra første krone er en god idé

Ledernes kongress 2018 vedtok enstemmig et resolusjonsforslag fra Ledernes avd. Oslo om pensjon fra første krone. Her kan du lese hele resolusjonen.

Ledernes kongress 2018

Ledernes årlige kongress gikk i år over to dager - 15. og 16. november 2018. Den første dagen var den tradisjonelle dagen, slik vi pleier å gjennomføre den, mens dag to var en ren strategidag i et nytt format. Her kan du lese hva som skjedde.

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

fjellstad@outlook.com

Vara: Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Regionutvalget

Regionleder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Paul Olav Slettbakken

900 70 417

paulslett@icloud.com

Vara: Anne Lien Simonsen

911 06 288

post@bratenstua.no

Britt Wang

909 67 429

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Live Bressendorf Lindseth

452 03 335

lbl@kondor.no

Kongressdelegater

Anne Lien Simonsen

post@bratenstua.no

Vara: Mats Kvamme

mats.kvamme@gmail.com

Dag Skovly Schultz

dasksch@gmail.com

Vara: Torfinn Kauserud Larsen

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Erik Bergseng

erik.bergseng@nortura.no

Vara: Vegard Fløtre

vf@advokatforeningen.no

Mette Finstad

lederne061@gmail.com

Vara: Mette Engebråten Nordvik

mette.nordvik@sor-odal.kommune.no

Svein Breibyhaugen

sbreibyhaugen@gmail.com

Vara: Andreas Lund Vold

andreas_g88@msn.com

May-Kristin Jordan

may.kristin.jordan@gmail.com

Vara: Bent Egil Jonassen

benjona1@gmail.com

Eddie Dykas

eddie.dykas@sas.no

Vara: Jan Mauritz Thoresen

jan-m.thoresen@sas.no

Britt Wang

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Truls-Martin Haga

truls.haga@dahl.no

Live Bressendorf Lindseth

lbl@kondor.no

Vara: Akram Ahmadi

aahmadi213@gmail.com

Helene Alice Formo

heal-f@online.no

Vara: Birgit Somby

bsomby@getmail.no

Avdelinger

Braskereidfoss (avd. 122)

Leder

Elverum (avd. 32)

Leder

Bjørn Lunner

911 66 647

bjorn.lunner@dyrhoff.no

Fredrikstad (avd. 3)

Leder

Sigurd Olsen

917 50 113

sigurd.olsen@kronosww.com

Hedmarken (avd. 15)

Leder

Anne-Lise Grosberghaugen

974 31 108

anne.lise.grosberghaugen@mjosanker.no

Indre Østfold (avd. 46)

Leder

Helge Rindal

69 88 00 01 / 992 80 443

helger@getmail.no

Kongsvinger (avd. 86)

Leder

Käthe Ljøner Dammen

469 29 962

kathe.ljoner.dammen@gmail.com

Lillehammer (avd. 27)

Leder

Martin Fjeld

917 40 196

fjeldm@hotmail.com

Luftfart (avd. 98)

Leder

Jan M. Thoresen

957 15 285

jan-m.thoresen@sas.no

Moss (avd. 10)

Leder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Nortura Rudshøgda (avd.180)

Leder

Erik Bergseng

951 36 643

erik.bergseng@nortura.no

Oslo (avd. 16)

Leder

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

oslolederne@gmail.com

Romerike (avd. 18)

Leder

May-Kristin Jordan

412 18 690

jordan@briga.no

Sarpsborg (avd. 11)

Leder

Torfinn K. Larsen

415 37 732

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Solør (avd. 131)

Leder

Tore Skybak

905 91 624

tore.skybak@hotmail.no

Trysil/Engerdal (avd. 133)

Leder

Arne Løvås

906 90 120

arne.lovos@tepas.no

Vestoppland (avd. 61)

Leder

Mette Finstad

951 45 577

lederne061@gmail.com