Her ser du to strandstoler på en strand med vakkert utsyn over havet.

Fakta om ferie og feriepenger

Det er sommer og ferietid, og mange har spørsmål om ferieavvikling og feriepenger. Ferieloven gir alle arbeidstakere både en rett og en plikt til å ta ferie. Loven gir samtidig rett til feriepenger som skal kompensere for bortfallet av lønn under ferien.

Her ser du styreleder Kristin Diserud Mildal i Senter for seniorpolitkk stå ved en talerstol på 50-årsjubileet til Senter for seniorpolitikk

Seniorenes viktige rolle i arbeidslivet

I anledning 50-årsjubiléet til Senter for seniorpolitikk den 7. juni ble politiske løsninger og ny forskning satt på dagsorden. Behovet for eldre i arbeidslivet har aldri vært større.

Illustrasjon lønn

Ledernes lønnsrapport for 2019 er nå klar

Nå kan lønnsdelen av Norsk Ledelsesbarometer 2019 lastes ned - forskning som kan gi viktig ammunisjon foran dine lønnsforhandlinger.

Den nye IA-avtalen 2019 – 2022

I den nye IA-avtalen for perioden 2019-2022 har partene satt et uttrykt mål om at arbeidsplassen skal settes i sentrum, og at de nasjonale mål skal være reduksjon i sykefravær og reduksjon i frafall fra arbeidslivet. I tillegg skal man sikre et forebyggende arbeidsmiljøarbeid under omstillinger.

Tid for sammenslåing

Avdelingene Oslo og Romerike har blitt Ledernes største avdeling. Den kalles avdeling Stor-Oslo, og fordelene er mange.

Rekruttering av nyansatte til barnehager

Den nye bemanningsnormen for barnehager tilsier flere ansatte per barn. Det jobbes nå med rekruttering. – Barnehageledere trenger et kompetanseløft på HR og ansettelser, mener leder i Læringsverktstedet Limi barnehage, Johnny Tiochta.

– Minimalt ledelsesfokus nok en gang

I dag la regjeringen frem revidert nasjonalbudsjett. Organisasjonen Lederne er glad for fokuset på behov for samfunnsendringer, men svært skuffet over at viktigheten av god ledelse i endringsprosesser nok en gang glimrer med sitt fravær.

Enighet i de sentrale forhandlingene i kommunal sektor

Som følge av at det er oppnådd enighet i lønnsoppgjøret i kommunal sektor mellom KS og LO og YS, er også lønnsoppgjøret for Ledernes medlemmer i kapittel 4 i havn.

Foreløpig ingen enighet med Norlandia

Lederne og Norlandia møttes til forhandlinger 25. april for våre medlemmer i barnehagene.

Her ser du Ledernes hovedtillitsvalgt Synnøve Nygård Øien og rådgiver i Lederne Lars Wiggen forhandlet fredag 26. april med Akasia i årets mellomoppgjør.

Akasia godt fornøyde med årets oppgjør

Fredag 26. april kom Lederne til enighet gi våre medlemmer økt kjøpekraft og en reallønnsøkning etter noen år med moderate oppgjør.

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

fjellstad@outlook.com

Vara: Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Regionutvalget

Regionleder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Paul Olav Slettbakken

900 70 417

paulslett@icloud.com

Vara: Anne Lien Simonsen

911 06 288

post@bratenstua.no

Britt Wang

909 67 429

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Live Bressendorf Lindseth

452 03 335

lbl@kondor.no

Kongressdelegater

Anne Lien Simonsen

post@bratenstua.no

Vara: Mats Kvamme

mats.kvamme@gmail.com

Dag Skovli Schultz

dasksch@gmail.com

Vara: Torfinn Kauserud Larsen

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Erik Bergseng

erik.bergseng@nortura.no

Vara: Vegard Fløtre

vf@advokatforeningen.no

Mette Finstad

lederne061@gmail.com

Vara: Mette Engebråten Nordvik

mette.nordvik@sor-odal.kommune.no

Svein Breibyhaugen

sbreibyhaugen@gmail.com

Vara: Andreas Lund Vold

andreas_g88@msn.com

May-Kristin Jordan

may.kristin.jordan@gmail.com

Vara: Bent Egil Jonassen

benjona1@gmail.com

Eddie Dykas

eddie.dykas@sas.no

Vara: Jan Mauritz Thoresen

jan-m.thoresen@sas.no

Britt Wang

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Truls-Martin Haga

truls.haga@dahl.no

Live Bressendorf Lindseth

lbl@kondor.no

Vara: Akram Ahmadi

aahmadi213@gmail.com

Helene Alice Formo

heal-f@online.no

Vara: Birgit Somby

bsomby@getmail.no

Avdelinger

Braskereidfoss (avd. 122)

Elverum (avd. 32)

Leder

Bjørn Lunner

911 66 647

bjorn.lunner@dyrhoff.no

Fredrikstad (avd. 3)

Leder

Sigurd Olsen

917 50 113

sigurd.olsen@kronosww.com

Indre Østfold (avd. 46)

Leder

Helge Rindal

69 88 00 01 / 992 80 443

helger@getmail.no

Innlandet (avd. 61)

Leder

Mette Finstad (Nestleder Anne-Lise Grosberghaugen

99477850

lederne.innlandet@gmail.com

Kongsvinger (avd. 86)

Leder

Käthe Ljøner Dammen

469 29 962

kathe.ljoner.dammen@gmail.com

Luftfart (avd. 98)

Leder

Jan M. Thoresen

957 15 285

jan-m.thoresen@sas.no

Moss (avd. 10)

Leder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Nortura Rudshøgda (avd.180)

Leder

Erik Bergseng

951 36 643

erik.bergseng@nortura.no

Sarpsborg (avd. 11)

Leder

Jannike Kvamme

455 105 16

jannike_kv@hotmail.com

Solør (avd. 131)

Leder

Tore Skybak

905 91 624

tore.skybak@hotmail.no

Stor-Oslo (avd. 258)

Leder

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

storoslolederne@gmail.com

Trysil/Engerdal (avd. 133)

Leder

Arne Løvås

906 90 120

arnloev2@online.no