Flere medlemsfordeler i Ledernes pensjonistmedlemskap

Etter vedtak i Ledernes kongress får pensjonister tilgang til mange nye medlemsfordeler. Samtidig får pensjonistmedlemskapet fra 1. januar 2021 en årlig pris på kr. 600.

Lederne bytter system for e-læring

Lederne har i disse dager gått over til Didac som sitt system for e-læring. Systemet vil videreutvikles og tilpasses kontinuerlig fremover, men allerede nå kan du som medlem melde deg på Ledernes kurs og få tilgang til din egen e-læringsplattform via Didac.

Lederne: – Ingen flyreiser med Wizz Air

Ledernes sentralstyre har enstemmig vedtatt en uttalelse om at ingen flyreiser i Ledernes regi skal foregå med Wizz Air. Styret fraråder også både medlemmer og andre å benytte seg privat av selskaper med slike holdninger til spillereglene i det norske arbeidslivet som Wizz Airs toppsjef har gitt uttrykk for.

Regler om permitterte ansatte i private tjenestepensjonsordninger forlenges

Regjeringen har nå forlenget den midlertidige lovendringen som åpnet for at arbeidsgivere kan beslutte at permitterte ansatte skal kunne fortsette som medlemmer i pensjonsordningen der arbeidsgivere opprinnelig har ordning hvor ansatte skal meldes ut ved permittering. Den midlertidige loven er nå forlenget til og med 30. juni 2021.

Lederne avholder historisk ekstraordinær kongress

Torsdag 24. og fredag 25. september samles Ledernes kongressdelegater på Gardermoen til ekstraordinær kongress for å følge opp det historiske kongressvedtaket fra 2019 da en enstemmig kongress vedtok ny struktur for medlemsdemokratiet.

Avtale

Mekling i flere tariffområder utenfor Ledernes tariffavtaler

Mange av lønnsoppgjørene innenfor tariffområdene til LO og YS har gått til mekling. Dette medfører at det er en reell streikefare som indirekte vil kunne påvirke Ledernes medlemmer.

Lederutviklingsprogrammet gir selvinnsikt

«Mitt mål er at flere av dere har fått inspirasjon eller innsikt i eget lederskap, går tilbake på jobb og blir en bedre leder. Det inspirerer meg!»

Gjentatte smittebølger kan skylle bort 20.000 maritime arbeidsplasser

Motkonjunkturtiltakene som er vedtatt til nå vil ikke hindre tap av mange arbeidsplasser i maritim næring, også i et beste-scenario for smittespredningen, viser en ny Menonrapport som flere organisasjoner, deriblant Lederne, har utarbeidet. Næringen etterlyser flere treffsikre motkonjunkturtiltak i statsbudsjettet for 2021.

«Debatt på Løkka» – årets erstatning for Arendalsuka

Sist uke skulle Arendalsuka vært arrangert. Her har Lederne tradisjonelt hatt mange arrangementer. På grunn av covid-19-situasjonen måtte vi imidlertid tenke nytt, og avholdt derfor i samarbeid med First House og EY "Debatt på Løkka" digitalt torsdag 13. august. Se film fra hele eventet her!

Tar tempen på medarbeiderskap og tillit i arbeidslivet

– Medbestemmelsesbarometer 2020 viser at det generelt er høy tillit i det norske arbeidslivet. Undersøkelsen viser at stor grad av tillit og medbestemmelse gir høyere produktivitet, oppsummerer forbundsleder Audun Ingvartsen i Lederne etter lanseringen av årets barometer.

Administrativ kontakt

Sentralstyremedlemmer

Christian Pollock Fjellstad

900 92 309

fjellstad@outlook.com

Vara: Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Regionutvalget

Regionleder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Paul Olav Slettbakken

900 70 417

paulslett@icloud.com

Vara: Anne Lien Simonsen

911 06 288

anneliens@me.com

Britt Wang

909 67 429

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Live Bressendorf Lindseth

452 03 335

lbl@kondor.no

Kongressdelegater

Anne Lien Simonsen

post@bratenstua.no

Vara: Sigurd E. Olsen

sigurd.olsen@kronosww.com

Dag Skovli Schultz

dasksch@gmail.com

Vara: Torfinn Kauserud Larsen

torfinn.kauserud.larsen@borregaard.com

Erik Bergseng

erik.bergseng@nortura.no

Vara: Vegard Fløtre

vf@advokatforeningen.no

Mette Finstad

mette.finstad@gmail.com

Vara: Mette Engebråten Nordvik

mette.nordvik@sor-odal.kommune.no

Svein Breibyhaugen

sbreibyhaugen@gmail.com

Vara: Andreas Lund Vold

andreas_g88@msn.com

May-Kristin Jordan

may.kristin.jordan@gmail.com

Vara: Bent Egil Jonassen

benjona1@gmail.com

Eddie Dykas

eddie.dykas@sas.no

Vara: Jan Mauritz Thoresen

jan-m.thoresen@sas.no

Britt Wang

brittwangmedia@gmail.com

Vara: Truls-Martin Haga

truls.haga@dahl.no

Live Bressendorf Lindseth

lbl@kondor.no

Vara: Akram Ahmadi

aahmadi213@gmail.com

Helene Alice Formo

heal-f@online.no

Vara: Birgit Somby

bsomby@getmail.no

Avdelinger

Fredrikstad (avd. 3)

Leder

Sigurd Olsen

917 50 113

sigurd.olsen@kronosww.com

Innlandet (avd. 61)

Leder

Nina Ekjord Øyen

46824030

ninalederne@gmail.com

Kongsvinger (avd. 86)

Leder

Käthe Ljøner Dammen

469 29 962

kathe.ljoner.dammen@gmail.com

Luftfart (avd. 98)

Leder

Jan M. Thoresen

957 15 285

jan-m.thoresen@sas.no

Moss (avd. 10)

Leder

Dag Skovli Schultz

932 30 188

dasksch@gmail.com

Nortura Rudshøgda (avd.180)

Leder

Steinar Rottem

477 01 066

steinar.rottem@nortura.no

Sarpsborg (avd. 11)

Leder

Jannike Kvamme

455 105 16

jannike_kv@hotmail.com

Stor-Oslo (avd. 258)

Leder

Anne Gro Engen

917 97 527

storoslolederne@gmail.com